פרויקט הרכבת הקלה 'נופית' של חוצה ישראל יוצא לדרך:

שיכון ובינוי סולל בונה זכו במכרז לתכנון וביצוע עבודות בהיקף של 160 מיליון ₪

מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך: "הרכבת הקלה 'נופית' היא פרויקט הדגל של חוצה ישראל, שיביא למהפכה תחבורתית, חברתית וכלכלית בצפון"

 

במסגרת פרויקט הרכבת הקלה 'נופית' של חברת חוצה ישראל, שעתידה לחבר בין הישובים במטרופולין הצפוני בין חיפה לנצרת ולקדם את פיתוח התחבורה בצפון, זכתה חברת סולל בונה במכרז לתכנון וביצוע עבודות במקטע שבין ריינה לואדי סלינה, בהיקף של 160 מיליון ₪.

מכרז זה כולל תכנון וביצוע של שני גשרים באורך כולל של 950 מטר - גשר ריינה וגשר ואדי סלינה - וקטע מסילה ביניהם, ובנוסף הקמת תחנת נוסעים, בניית קירות תומכים, עבודות עפר, עבודות ניקוז, פינוי תשתיות מתוואי רצועת הרק"ל והעתקתן, תוך תיאום עם חברות ובעלי התשתית, וכן מעברים חקלאיים תת קרקעיים. הפרויקט צפוי להסתיים בתוך כשלוש שנים מרגע תחילתו.

הרכבת הקלה 'נופית' עתידה לשרת את תושבי הצפון וליצור רצף תחבורתי מהיר ויעיל בין יישובי המטרופולין הצפוני של ישראל על שלושת המוקדים שלו – גוש חיפה, גוש הקריות וגוש נוף הגליל-נצרת. מדובר באמצעי תחבורה מתקדם וידידותי לסביבה, שיופעל בחשמל, באמצעות טכנולוגיה חדשנית, ירוקה, שתאפשר לראשונה בישראל נסיעה רצופה במקטעים עירוניים ובין-עירוניים, ללא צורך בהחלפת אמצעי תחבורה.

תוואי הרכבת הקלה 'נופית' יתפרס לאורך כ-41 ק"מ, ולאורכם יוקמו 20 תחנות, מסופי תחבורה וחניונים. יותר מ-30 קרונות ינועו על המסילה במהירות מרבית של עד 100 קמ"ש, ובתדירות של כל 4 עד 10 דקות. כ-100,000 נוסעות ונוסעים יגיעו בכל יום לעבודה, ללימודים או לכל מטרה אחרת באמצעות הרכבת הקלה, וירחיבו את מעגל האפשרויות הנגישות לתושבי הצפון.

מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך אמר על הפרויקט: "אני מברך וגאה על המשך קידום ביצוע עבודות ברכבת הקלה 'נופית', פרויקט הדגל של חוצה ישראל שיביא למהפכה תחבורתית, חברתית וכלכלית בצפון. 'נופית' היא בשורה תחבורתית מהמעלה הראשונה, שתיצור רצף תחבורתי מהיר, ירוק ונגיש בתוך המטרופולין וממנו לכל חלקי הארץ עבור תושבי הצפון, תוך הפחתת תנועת הרכבים וזיהום האוויר. עם הפעלתה, תשופר איכות חייהם של תושבי הצפון והם ייהנו מהגעה מהירה ונגישה למרכזי התעסוקה, ההשכלה והפנאי."

הדמיית תחנת ריינה: חברת אין3די בע"מ


מפת התוואי של הרכבת הקלה 'נופית':